Krize je šance na zbohatnutí

Málokomu asi ušlo, co se odehrává ve světě a ve všech jeho ekonomikách. Dluhy napumpovaný systém neustál zásadnější krizi v podobě propuknutí globální nákazy a dominový efekt, začíná posílat uměle nadhodnocená aktiva ke dnu. Investoři vybírají peníze z akcií (podnikům se nedaří) a hledají bezpečné přístavy. Jako po tisíciletí je to i dnes zejména ZLATO a STŘÍBRO.

Pokud máte peníze ve fondech, důchodovém či stavebním spoření, vyberte je a zaparkujte v bezpečném přístavu. Příštích pár let bude těžkých, ale tím více se bude dařit komoditám a dominovat budou drahé kovy. Čím více problémů má ekonomika, tím více na drahých kovech vyděláte.

Věnujte dvě hodiny času velmi cenným a hodnotným informacím, které vám můžou zachránit velkou část vašeho majetku. Není pozdě, nebojte se:

Žádný strach a pevné zdraví všem,

Markéta

Stříbro je extrémně podhodnocené

Zatímco cena zlata roste, stříbro na svou cenovou rallye teprve čeká. Poměr ceny zlata a stříbra se v současnosti vyšplhal na 1 : 90. To znamená, že za cenu jedné unce zlata je možné koupit 90 uncí stříbra. Takto vysokou hodnotu dosahoval poměr naposledy v březnu 1993. Stříbro tak aktuálně představuje zcela jedinečnou investiční příležitost.

Vysoké hodnoty poměru bylo možné sledovat i během poslední krize. Ještě v prosinci 2008 se ukazatel nacházel na hodnotě 1 : 80 a cena stříbra se pohybovala okolo 11 dolarů za unci. Jen tři roky po vypuknutí krize v květnu 2011, poté, co se cena stříbra vyšplhala na svou historicky nejvyšší hodnotu kolem 48 dolarů za unci, dosáhl poměr ceny zlata a stříbra nejnižší hodnoty za posledních deset let a nacházel se na úrovni 1 : 31 – v hodnotě jedné unce zlata bylo tedy možné nakoupit jen 31 uncí stříbra.

Zdroj: Golden Gate Magazín červenec 2019