Akcie a zlato: cykly bohatství

Kolikrát víc bychom vydělali dodržováním cyklů bohatství a přesouváním peněz mezi akciemi a zlatem ve správnou chvíli? Dozvíte se ve výstřižku mého videa, které si celé můžete prohlédnout ZDE.

Buďte informovaní – buďte v bezpečí,

Markéta

Porovnání zhodnocení různých investic

Kolik bychom vydělali vložením 200.000 Kč do akcií, stavebního spoření, penzijního fondu nebo do zlata v letech 2000 až 2018? Jak tehdy zhodnotily jednotlivé investice? Odpověď najdete ve výstřižku mého videa, které si celé můžete prohlédnout ZDE.

Buďte informovaní – buďte v bezpečí,

Markéta

Dluhy a zlato

Buďte informovaní – buďte v bezpečí,

Markéta

Aktuální neopakovatelná příležitost ve zlatě a stříbře

Událostí číslo jedna uplynulých týdnů je šíření onemocnění COVID-19.  Nákaza se šíří velmi rychle nejen mezi lidmi, ale i na finančních trzích. Burzy po celém světě zažívají nejobtížnější období od roku 2008. Z akciových trhů se v posledním únorovém týdnu vypařilo pět bilionů amerických dolarů a indexy odepsaly více než 10 % za týden.

Pokles likvidity způsobil, že poprvé od ekonomické krize dostali obchodníci tzv. margin call, museli tedy prodávat i výnosná aktiva, která by za jiných okolností drželi. Týden poté muselo být obchodování dokonce přerušeno, výrazně spadla cena ropy a prudce klesaly ceny akcií v Asii, Evropě i USA. Americký FED proto přišel s drastickým opatřením a srazil úrokové sazby o celé procento až na nulu. Velké výprodeje na finančních trzích a následná krize likvidity způsobily, že i drahé kovy procházejí aktuálně velkou korekcí. Dlouhodobě však budou zlato a stříbro růst, stejně jako po letech 2008 a 2009.

Jakmile krize likvidity pomine, cena kovů vyrazí strmě vzhůru. Nejdůležitější je momentálně nepanikařit, neprodávat v době rozjitřených emocí a využít snížení cen k doplnění portfolia.

Je ideální čas drahé kovy nakupovat, třeba i formou spoření

Tam kde běžný člověk panikaří a prodává, zkušený investor se raduje z výprodejových cen a nakupuje. Pokud máte obavy vložit jednorázově větší část svých úspor do drahých kovů, je pro vás ideálním řešením postupné spoření, díky kterému si zprůměrujete výslednou nákupní cenu. Věřte, že ve stavebním či penzijním spoření, nejrůznějších fondech a korporátních dluhopisech jsou nyní vaše úspory ve velkém nebezpečí. Nemusíte hledat nové zdroje – stačí jen své úspory přesunout do bezpečného přístavu, kterým zlato a stříbro jsou.

Neváhejte, není moc času – léta avízovaná finanční krize již odstartovala. A na každé krizi se dá vydělat, když víte jak:

Buďme nejen zdrávi, ale také bohatí 🙂

Markéta

Krize je šance na zbohatnutí

Málokomu asi ušlo, co se odehrává ve světě a ve všech jeho ekonomikách. Dluhy napumpovaný systém neustál zásadnější krizi v podobě propuknutí globální nákazy a dominový efekt, začíná posílat uměle nadhodnocená aktiva ke dnu. Investoři vybírají peníze z akcií (podnikům se nedaří) a hledají bezpečné přístavy. Jako po tisíciletí je to i dnes zejména ZLATO a STŘÍBRO.

Pokud máte peníze ve fondech, důchodovém či stavebním spoření, vyberte je a zaparkujte v bezpečném přístavu. Příštích pár let bude těžkých, ale tím více se bude dařit komoditám a dominovat budou drahé kovy. Čím více problémů má ekonomika, tím více na drahých kovech vyděláte.

Věnujte dvě hodiny času velmi cenným a hodnotným informacím, které vám můžou zachránit velkou část vašeho majetku. Není pozdě, nebojte se:

Žádný strach a pevné zdraví všem,

Markéta

Transformované penzijní fondy nedokážou porazit inflaci. Zlato ji překoná.

„Zhruba polovina Čechů ve věku 18 až 64 let si spoří na stáří skrze transformované penzijní fondy, které dlouhodobě nedokážou porazit inflaci. Fakticky tak dochází ke znehodnocování úspor lidí, kdy naspořené peníze v čase ztrácí kupní sílu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

V současné době existuje osm transformovaných fondů a dohromady mají přibližně 3,3 milionu účastníků. Transformované fondy vznikly z původních penzijních fondů a garantují nezáporné zhodnocení. Výhody transformovaných fondů spočívají v možnostech příspěvků od zaměstnavatelů a státu. Klientům po konci spoření umožňují jednorázové vyrovnání.

V období od roku 2013 do roku 2019 se transformované penzijní fondy zhodnotily v průměru zhruba o osm procent. Ve stejném období však kumulovaná míra inflace dosahovala úrovně téměř jedenáct procent. Lze tedy říct, že transformované penzijní fondy dlouhodobě nedokážou porazit inflaci a bez příspěvků od zaměstnavatelů a státu nedává smysl si v nich spořit. Reálná hodnota úspor se totiž v transformovaných penzijních fondech snižuje.

Větší smysl, jak si spořit na stáří, dávají jiné produkty. Lidé by přitom neměli spoléhat jen na jeden konkrétní produkt, do kterého budou směřovat všechny své úspory. Výrazně bezpečnější strategií je vybrat si více produktů a úspory mezi ně rozdělovat.

Například je možné se zajistit na stáří koupí nemovitosti. V případě, že by nákup celé nemovitosti byl příliš nákladný, je možné investovat do nemovitostí například skrze fondy kvalifikovaných investorů. Rovněž je možné investovat do akcií či dluhopisů. To jde buď přímo či skrze celou škálu fondů. Zde je však nutné upozornit, že investice do akcií a korporátních dluhopisů mohou být rizikové, proto je vhodné do nich investovat delší čas před nástupem do důchodu.

Samozřejmě je možné využít účastnické fondy doplňkového penzijního spoření, kde lze nastavovat různé investiční strategie. Část peněz je možné vložit do zlata, umění či jiných alternativních investic. K dispozici jsou i náročnější strategie pro investování například v oboru private equity, které však lze doporučit již jen zkušenějším investorům.

Lidé by se měli vyhýbat podezřelým produktům u společností, které působí na trhu jen krátce a nejsou licencované. Měli by mít na paměti, že vyšší výnos znamená i vyšší riziko. Lidé krátce před nástupem do důchodu by míru rizika měli maximálně snižovat, aby se například nestalo, že rok před nástupem do důchodu přijdou o desítky procent svých úspor.

Ing. Štěpán Křeček, MBA
Hlavní ekonom
BH Securities a.s.

ZDROJ: https://www.kurzy.cz/zpravy/527443-transformovane-penzijni-fondy-nedokazou-porazit-inflaci/


V oblasti spoření a zhodnocení úspor vám lépe poslouží:

Výnosy z těchto investic jsou schopné překonat inflaci a současně přinášejí velkou míru jistoty pro investora, díky garantované míře zhodnocení.

  • Zlato a stříbro jako pojistku proti znehodnocení úspor. Drahé kovy si drží vnitřní hodnotu a „zdražují“ s tím, jak „zlevňují“ státní měny. Ve skutečnosti jsou to právě měny, které ztrácí hodnotu (devalvují) a vidět je to právě na ceně zlata.

V dobách recesí a krizí zlato navíc velmi posiluje, k jeho ochranné funkci se v té době přidává i výrazné zhodnocení. Světová ekonomika je aktuálně na začátku ekonomického poklesu, cena zlata a stříbra tedy v příštích letech poroste a vysoce překoná míru inflace.

Do fyzického zlata, stříbra i platiny si můžete pohodlně postupně spořit s komoditním účtem Golden Gate, který vám ráda blíže představím.

  • Spolufinancování technologického startupu. Část úspor je vhodné vložit také do rizikovějšího kapitálu, zato s mnohem vyšším výnosem. Máte jedinečnou šanci stát se spoluvlastníkem nové technologie, která změní dopravu na celém světě. Rizikovost tohoto projektu je již velmi nízká, začíná se realizovat v jednotlivých projektech. Proto možnost podílet se na financování a získat majetkové podíly technologie za nejvýhodnějších podmínek bude ukončena během několika měsíců.

Zhodnocení v budoucnu překoná možnosti drahých kovů i dalších konvenčních investic.

Ráda vás provedu celým procesem registrace a nákupem podílů.

 

Markéta

Brexit zvyšuje poptávku po zlatě, lidé v něm hledají bezpečný přístav

Britská královská mincovna The Royal Mint, která vyrábí mince více než 1100 let, hlásí 73% nárůst tržeb oproti loňskému roku. Důvodem je rostoucí nejistota kolem odchodu Británie z EU a volatilita trhů.  Prodej zlata mincovně The Royal Mint vzrostl den poté, co bylo květnu oznámeno odložení hlasování o dohodě Brexit. Mincovna uvádí, že zlato nakupují především drobní investoři a střadatelé, kteří takto přesouvají své prostředky do bezpečí.

„Očekávám zcela nové zvýšení poptávky po zlatě v nadcházejících měsících s rostoucí nejistotou investorů,“ řekl Chris Howard, ředitel mincovny. „Zvýšením expozice zlata a jiných drahých kovů mají příležitost vyrovnat rizika volatility trhů.“

Zdroj: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-01-14/brexit-turmoil-spurs-u-k-investors-to-buy-gold-royal-mint-says

 

Rozhodování investora za všechny peníze

V současné době stojíme na prahu rozebíhajícího se komoditního cyklu. Zjednodušeně řečeno, papírová aktiva si vyměňují dlouhodobě hodnotu, respektive cenu s komoditami. V současné fázi cyklu jsou papírová aktiva extrémně drahá a komodity významně podhodnocené. Rozvaha každého investora momentálně směřuje k rozhodnutí, zda bude v příštích letech v klesajícím akciovém cyklu, nebo v rostoucím komoditním. Náhlé a extrémní výkyvy cen zlata a stříbra jednoznačně potvrzují, že investoři s těmito komoditami počítají. Rozhodnutí lze tedy zúžit pouze na to, jak dlouho chce „papírový“ investor nést extrémní riziko propadu jeho investic. Komoditní investor je naopak na pozitivní růstové vlně, a pokud jde o fyzické držení drahých kovů, nenese dlouhodobě prakticky žádné tržní riziko.

 

Výňatek ze zprávy z trhů za 3. týden 2020 společnosti Golden Gate

Stříbro je extrémně podhodnocené

Zatímco cena zlata roste, stříbro na svou cenovou rallye teprve čeká. Poměr ceny zlata a stříbra se v současnosti vyšplhal na 1 : 90. To znamená, že za cenu jedné unce zlata je možné koupit 90 uncí stříbra. Takto vysokou hodnotu dosahoval poměr naposledy v březnu 1993. Stříbro tak aktuálně představuje zcela jedinečnou investiční příležitost.

Vysoké hodnoty poměru bylo možné sledovat i během poslední krize. Ještě v prosinci 2008 se ukazatel nacházel na hodnotě 1 : 80 a cena stříbra se pohybovala okolo 11 dolarů za unci. Jen tři roky po vypuknutí krize v květnu 2011, poté, co se cena stříbra vyšplhala na svou historicky nejvyšší hodnotu kolem 48 dolarů za unci, dosáhl poměr ceny zlata a stříbra nejnižší hodnoty za posledních deset let a nacházel se na úrovni 1 : 31 – v hodnotě jedné unce zlata bylo tedy možné nakoupit jen 31 uncí stříbra.

Zdroj: Golden Gate Magazín červenec 2019

 

 

Investorský magazín: Zlato jako sázka roku

  • Zajímá vás střízlivý odhad potenciálu výnosů investic do zlata a stříbra letos a v příštích letech?
  • Jsou to desítky nebo snad stovky procent?
  • A kdy v minulosti dokázalo zlato tisíce procent zhodnocení?

Odpovědi najdete v tomto videu:

Markéta